Currently Playing 2016 #1

Dodging Bullets – Quantum Break – Petri Alanko 

Na Petri Alanko natrafiłem słuchając muzyki do gry „Alan Wake” (zapowiadającej się wyśmienicie, niestety złom, z którego piszę te słowa odmówił mi współpracy po instalacji gry na twardym dysku). Fiński kompozytor ma niesłychanie filmową wrażliwość – kapitalne „Alan Wake” słucha się jak przejmujący thriller a z kolei „Quantum Break” to już cyberpunkowa akcja science fiction pełną gębą. Powyższego, absolutnie kopiącego tyłek kawałka nie powstydziłby się sam Don Davies . 

„Warsaw” Theme – Battlefield 4 – Rami

Jak na współczesną strzelankę przystało „Battlefield 4” dostało spodziewanie niemal w pełni elektroniczną, nieustannie pompującą adrenalinę napierdalankę na swojej ścieżce dźwiękowej. Poza tym, jakie to miłe, gdy najbardziej wpadający kawałek w uchu nazwane jest nazwą naszej stolicy. :) 

Future Club – Perturbator

Nostalgia do ejtisowych cyberpunkowych elektronicznych cudactw i Blade Runnera stworzyła gatunek, w którym świetnie odnajduje się paru współczesnych, tworzących własną niszę twórców: znany miłośnikom kina Kavinsky (jego piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej „Drive”) , znany miłośnikom gier video Power Glove (pastiszowe „Far Cry 3. Blood Dragon”) czy nie znany prawie nikomu Perturbator. Potężna dawka sentymentów ale w przypadku „Future Club”, także dźwiękowej energii, utwór świetny i do kontemplacji w domowym zaciszu, choć myślę, że na parkiecie w dyskotece mógłby nieźle elektryzować towarzystwo. 

Dead Island Trailer Theme – Giles Lamb

Zwiastun do polskiej gry Techlandu „Dead Island” to jedno z najwybitniejszych osiągnięć polskiego przemysłu gier. Gra nie dorównuje tej cudownej zajawce ale do tej ostatniej zawsze warto wrócić: w ciągu trzech minut opowiada krótką , puszczoną wstecz opowieść o śmierci rodziny z rąk atakującej hordy zombie. Tak, dokładnie tak. I właściwie połowa sukcesu tego zwiastuna to ta muzyka. Brakuje mi czasem takich dźwięków. 

Finish Your Breakfest – The Knick OST – Cliff Martinez

Cliff Martinez potrafi być bardzo irytującym kompozytorem ale jak już trafia, to w dziesiątkę. Nie oglądałem serialu „The Knick”, który polecała mi Klapserka, ale kawałek „Finish your breakfest” wkręcił mi się na dłużej – wprost uwielbiam takie thrillerowe, suspensowe, minimalistyczne kawałki w elektronice. 

The Machine Man – Kraftwerk

Kto nie zna Kraftwerku ten trąba. A poza tym, kawałek bardzo spoko, tylko nie wiem co się tak uczepili i śpiewają ciągle moje nazwisko?

Insertion – Crysis 2 OST – Hans Zimmer

Mało kto wie ale Hans pisał też muzykę do gry video – konkretnie do Crysis’a 2. Tak naprawdę napisał do niego tylko kilka kawałków ale to chyba nie jest przypadek ani wielkie zaskoczenie, że te najbardziej porywające utwory z albumu są właśnie jego. „Insertion” rewelacyjnie oddaje jego opresyjne, dominujące brzmienie, tak charakterystyczne w wielu jego ścieżkach dźwiękowych z filmów. Poza tym słychać też naprawdę niezłą, bardzo emocjonalną jak na action score, melodię. 

szymalan

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s